Pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny dla klas I-III

10 października 2019 roku odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczny pt. „O księżniczce Wiolince i rycerzu Solmilu”.

Na koncercie uczniowie poznali instrumenty z rodziny strunowych smyczkowych: skrzypce, wiolonczelę i kontrabas. Słuchali brzmienia instrumentów w utworach wolnych i szybkich, smutnych i skocznych oraz w klasycznych i współczesnych. Dowiedzieli się, że skrzypce pochodzą z Włoch i nazywają się po włosku „wiolino”. Dzieci porównywały budowę tych trzech instrumentów. Różnią się wielkością i sposobem grania na nich, ale łączy je budowa: główka, ślimak, kołeczki, szyjka, 5 strun, pudło rezonansowe, dusza (drewniany kołeczek), nóżka oraz sposób wydobywania dźwięków smyczkiem.

Wszyscy z zaciekawieniem słuchali pięknych melodii granych na instrumentach oraz muzycznej opowieści pani prowadzącej koncert. Publiczność bardzo dobrze się bawiła udając gałęzie drzew na wietrze i wyklaskując rytm niektórych utworów.

Data dodania: 2019-10-12 10:06:42
Data edycji: 2019-10-12 10:08:31