Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Osiągnięcia i dyplomy

Pod koniec października 2020 r. zostały przyznane Europejskie Odznaki Jakości za projekty eTwinning. Miło nam poinformować, że na tej liście znalazła się Szkoła Podstawowa nr 5 w Bolesławcu i otrzymała to zaszczytne wyróżnienie. Odznakę projekty reprezentujące najwyższy europejski poziom. To wielki sukces naszej szkoły. W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy 3b pod kierunkiem nauczycielki- Doroty Stanałowskiej, pracowali nad projektem Nature Friendly (Przyjazny naturze), który realizowany był wiosną przez szesnaście klas z Turcji, Portugalii, Gruzji, Rumunii i Polski. Głównym założeniem tego zadania było zwiększenie świadomości uczniów na temat globalnego ocieplenia oraz uświadomienia, że możemy temu zapobiec poprzez zmianę codziennych nawyków.

Dzięki realizacji projektu uczniowie:

- wzmacniali więzi między uczniami a ich najbliższym otoczeniem (zwłaszcza przyrodą),

- rozwijali umiejętności społecznych uczniów (poprzez pracę indywidualną i zespołową, poszanowanie pomysłów innych, pewność siebie, poczucie odpowiedzialności za to, co robią, świadomość swoich umiejętności i mocnych stron),

- rozwijali ciekawość poznawczą,

- mobilizowali się do samodzielnej pracy,

- rozwijali umiejętności kreatywnego myślenia,

- zdobywali podstawowe umiejętności i doświadczenia w zakresie prostych narzędzi TIK,

- budowali pozytywne doświadczenia wynikające z interakcji z przyjaciółmi z innych krajów europejskich,

- budowali pozytywne nastawienie do ludzi, którzy w przyszłości będą kontaktować się z różnymi narodami.

Szkoła Podstawowa nr 5 już trzeci rok z rzędu pracuje w oparciu o projekty eTwinning, bo właśnie te metody od kilku lat uznawane są jako modelowe, godne naśladowania w nauczaniu w XXI wieku. Dodatkowo sprawiają uczniom wiele satysfakcji i radości. Wymiana doświadczeń i współpraca z zaangażowanymi nauczycielami w eTwinning pozwala na planowanie i prowadzenie zajęć według najwyżej ocenianych standardów europejskich. Program eTwinning zapewnia wszechstronny rozwój i zaangażowanie w proces nauczania każdego ucznia, a nauczycielom umożliwia stałą aktualizację wiedzy, zdobywanie informacji na temat nowoczesnych narzędzi i materiałów.

W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje siedem projektów eTwinning, w tym sześć międzynarodowych. Realizują je klasy: 1a,1b,3a,i 3b. Projekty są o różnej tematyce. Uczniowie uczą się kodować i programować. Podpatrują rówieśników z innych krajów. Nabywają nowe umiejętności, a wszystko to w projektach Imagine The Code i Encoded for fun. W projekcie Child in Art bawimy się plastyką i muzyką. Koordynatorką jest nauczycielka naszej szkoły – pani Dorota Stanałowska, a wśród uczestników nauczyciele i uczniowie z Włoch, Grecji, Turcji, Rumunii, Gruzji i Polski. Pantomima i perkusja ciała to nowe doświadczenia w projekcje For the Power of My Dreams. Uczniowie biorą udział również w projekcie tematycznie związanym z bajkami- Let’s Go To Fairyland. Mają okazję poznawać bajki polskie i innych narodów, następnie przedstawiają je metodą dramy.

Projekt polski Kierunek bezpieczeństwo właśnie się skończył. Przez dwa miesiące uczniowie z 28 klasami z kraju realizowali zagadnienia o szeroko pojętej tematyce bezpieczeństwa w szkole i na ulicy. Ostatni projekt Steamist jest powiązany z nauką STEM (nauki przyrodnicze -Science, technologia- Technology, inżynieria- Engineering i matematyka- Math).

Koordynatorką przedstawionych działań w ramach programu eTwinning jest p. Dorota Stanałowska, która realizuje projekty własne oraz partnerskie z ogromnym zaangażowaniem, jest pomysłodawczynią wielu z nich i zachęca z powodzeniem innych nauczycieli oraz uczniów do współpracy.

Data dodania: 2019-08-27 21:26:13
Data edycji: 2020-11-20 11:38:00
Ilość wyświetleń: 376

Kalendarz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Projekty

Projekty:
Więcej informacji

Przydatne adresy

strony, linki, samokształcenie...
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook