Projekt eTwinning NATURE FRIENDLY

Klasa III b przystąpiła do międzynarodowego projektu przyrodniczego „Nature Friendly”(„Przyjazny naturze”) w ramach e Twinning. Projekt e Twinning polega na współpracy uczniów, szkół i wymianie doświadczeń między nauczycielami w kraju i poza granicami. W naszym projekcie uczestniczy 26 szkół z Europy i jedna z Afryki-Tunezji. Szkoły położone są zarówno w dużych miastach ,jak i małych miejscowościach. Uczniowie projektu są w wieku 6 do 10 lat. Będziemy porozumiewać się w języku angielskim.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniom , jak globalne ocieplenie klimatu wpływa na nasz świat. W ramach projektu wykonujemy różne zadania. Pierwszym zadaniem było stworzenie kolażu zdjęć swojej szkoły, aby poznać się bliżej. Należało też stworzyć film o swojej miejscowości, który trwa 30s. Następnie przystąpiliśmy do opracowania Logo projektu. Kolejnym zadaniem było przedstawienie kolażu zdjęć, jak zmiany klimatu wpływają na środowisko. W następnym tygodniu będziemy pracować nad hasłem projektowym, będziemy wykonywać plakat projektu, a również tworzyć prace plastyczne. Nasza klasa ma z papieru wykonać flagę Tunezji i Logo e Twinning. Projekt trwa do czerwca. Będziemy wrzucać kolejne relacje.

We are united by a song - LINK

___________________________________________________________________________________________________________

Od 15 lat eTwinning łączy szkoły, nauczycieli i uczniów z 44 krajów. Przez ten czas 800 000 eTwinnerów zrealizowało ponad 300 000 projektów, w tym 35 000 z udziałem polskich nauczycieli!!! eTwinning to wyjątkowa społeczność pasjonatów nowoczesnej edukacji, który otworzyli swoje klasy na świat, aby ich uczniowie mogli poznawać go w nowoczesny, ciekawy i bezpieczny sposób!

Od dwóch lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 należą do rodziny e Twinnerów.

Dzieci z klas I-III biorą udział w projektach e Twinning. Cztery projekty: „Dzień Kropki”, „Jajko z niespodzianką”, „Ortograficzna wyprawa” i „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego” zostały nagrodzone prestiżową nagrodą - Krajową Odznaką Jakości. Obecnie uczniowie klasy III b realizują piąty międzynarodowy projekt „ Nature Friendly”.

Projekty idealnie wpisują się w podstawę programową. Zadania projektowe przedstawione są w różnorodnych formach wymagających od dzieci wielorakich aktywności. W ich obrębie kształtowane są kompetencje miękkie, takie jak współpraca i komunikacja w zespołach. Uczniowie uczą się współdziałać oraz wzajemnie sobie pomagać. Uczą się odpowiedzialności za wykonywane zadania. Realizując treści z danego projektu, uczniowie realizują treści również z innych obszarów edukacyjnych, takich jak przyroda, geografia, środowisko społeczne, matematyka, plastyka, muzyka, technika, informatyka i wychowanie fizyczne.

Współpraca w projektach jest na najwyższym poziomie. Skupia nauczycieli, pasjonatów z całego kraju i z zagranicy. To wielki zaszczyt i wyróżnienie móc razem współpracować. Nauczyciele i uczniowie uczą się od siebie wzajemnie, mogą wymienia
się doświadczeniami często komunikując się ze sobą. Projekty wyzwalają mnóstwo pozytywnych emocji i entuzjazmu do podejmowania działania i współdziałania w zespole. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne nowe projekty.

Data dodania: 2020-02-29 21:23:24
Data edycji: 2020-06-29 17:28:28