CO TAK HUCZY, CO TAK BRZMI? GNOMY, TROLLE ORAZ MY

10 grudnia 2018 odbył się koncert muzyczny dla klas I-III pt. „Co tak huczy, co tak brzmi? Gnomy, trolle oraz my”.

Muzycy wprowadzili słuchaczy w świat średniowiecznej Norwegii oraz w świat fantazji. Opowiadali o wikingach i trollach. Grali melodie z dawnych czasów i utwory klasyczne takie, jak „Poranek” i „W grocie Króla Gór” Edvarda Griega. Uczniowie poznali stare norweskie instrumenty: kandele (instrument strunowy) i tarabuk (bębenek). Słuchali brzmienia instrumentów perkusyjnych: talerzy, trójkąta, grzechotki, janczarów, a także fletów prostych: sopranowego i altowego oraz fletu poprzecznego.

Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy włóczykija - bohatera muzycznej opowieści. Podziękowały brawami i świątecznymi życzeniami.

Data dodania: 2018-12-13 21:30:28
Data edycji: 2018-12-13 21:31:20