ZIELONA SZKOŁA W ŚWIERADOWIE

Klasy 2a i 2c w okresie od 16.09.19r. do 21.09.19 r. przebywały w pięknej uzdrowiskowej miejscowości Świeradów Zdrój. Pobyt miał charakter zielonej szkoły. Edukacja towarzyszyła uczniom podczas wycieczek, zajęć plastycznych, zabaw ruchowych i dyżurów na stołówce. Integracja: w pokojach, na dyskotece i w czasie gry w kręgle była dużym krokiem w kierunku dorosłości. Plan zajęć realizowany podczas pobytu obejmował: apel informacyjny dotyczący zasad przebywania w ośrodku, udział w konkursach min. konkurs na najczystszy pokój, zwiedzanie Domu Zdrojowego, wycieczkę na Zajęcznik – ścieżkę dydaktyczną, wyjazd do Szklarskiej Poręby, przejście do wodospadu Szklarka, Zakręt Śmierci, wizyta w ogrodzie „Izery Trzech Żywiołów”, zwiedzanie Muzeum Minerałów i Chaty Walońskiej, uczestniczenie we fragmencie uroczystości otwarcia Konkursu Orkiestr Wojskowych Wojska Polskiego w Domu Zdrojowym, spacer do Świętojanek i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pobyt uczniów wspierany był przez wychowawców ośrodka, którzy profesjonalnie i z ogromnym zaangażowaniem towarzyszyli nam we wszystkich atrakcjach. Do domu uczniowie zabrali wspomnienia, pamiątki, a także doświadczenia związane z byciem i funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej.

Data dodania: 2019-09-22 21:19:42
Data edycji: 2019-09-22 21:20:26