XXII DFN

Zakończyły się trzydniowe wyjścia klas na zajęcia oferowane w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

DFN jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe m.in. w Bolesławcu) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Przez trzy dni (2-4.10.2019 r.) uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wielu interesujących warsztatach i wykładach.

Klasy drugie i trzecie w sposób interaktywny poznały budowę Układu Słonecznego oraz zasady działania zegara słonecznego, uczestnicząc w lekcji w terenie:

Słoneczne zegary i Układ Słoneczny – pasje bolesławieckiego nauczyciela Richarda Munzky’ego.

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w warsztatach łączących muzykę i matematykę:

Czy rytm się czuje, czy też można go policzyć?

Natomiast uczniowie klas starszych skorzystali z bogatej oferty warsztatów i wykładów:

Teraz jestem ratownikiem później może medykiem?

Gry i zabawy z oporem własnego ciała w nauczania wybranych elementów samoobrony.

O wirusach grypy, ich zróżnicowaniu i perspektywie pandemii.

Bezpieczne bankowanie.

Leki czy suplementy diety? Wybieraj świadomie-nie daj się oszukać reklamom.

Cukier – słodka pułapka dla mózgu.

Mistrz wizualizacji informacji – jak różnie przedstawić te same myśli i pomysły.

Obrażenia ciała a odpowiedzialność karna – potencjalne skutki agresywnych zachowań.

Data dodania: 2019-10-08 23:43:52
Data edycji: 2019-10-08 23:46:19