WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY TRZECICH

W dniach 14, 16 i 17 września 2020 roku dzieci z klas trzecich naszej szkoły były na wycieczce w SZKÓŁCE LEŚNEJ w Osieczowie.

Uczniowie mieli możliwość skorzystać z lekcji przyrodniczej w naturalnym środowisku w ramach projektu „Ekologia? Naturalnie! Bolesławieccy uczniowie uczą się postaw proekologicznych w kontakcie  z naturą” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dzieci utrwaliły zasady zachowania w lesie, poznały zakres pracy leśnika i idei tworzenia szkółek leśnych. Wiele dowiedziały się na temat „życia” lasu, rodzajów drzew i nazw zwierząt tu żyjących. Był czas na zajęcia sportowe i poszukiwania grzybów. Cudowne chwile w pięknych okolicznościach przyrody zakończył posiłek – kiełbaski pieczone na ognisku.

Data dodania: 2020-09-20 18:51:27
Data edycji: 2020-09-20 18:52:08