WYCIECZKA KLAS SIÓDMYCH DO WARSZAWY

22,23 i 24 maja uczniowie klas 7A i 7B odwiedzili Warszawę. Swoją przygodę ze stolicą naszego kraju zaczęliśmy od spaceru po mieście. Oglądaliśmy: Kolumnę Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Krakowskie Przedmieście, stare miasto z pomnikiem syrenki, Pałac Prezydencki i Grób Nieznanego Żołnierza. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Parku Łazienkowskim, gdzie podziwialiśmy Pomnik Chopina i Pałac na Wodzie. Następnie udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki oraz weszliśmy na trybuny Stadionu Narodowego. Dopełnieniem dnia była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie oddaliśmy się naukowym zabawom, doznaniom i eksperymentom. Wracając do hotelu podziwialiśmy jeszcze przepiękne ogrody na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Trzeci, ostatni dzień wycieczki spędziliśmy najpierw w Wilanowie, gdzie zwiedziliśmy rezydencję króla Jana III Sobieskiego wraz z przyległymi ogrodami, a następnie wróciliśmy do Warszawy na lekcję muzealną w Zamku Królewskim. Pan przewodnik przybliżył nam historie i wydarzenia z życia ostatniego panującego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Były to dobrze i niezwykle spędzone trzy dni.

Data dodania: 2019-05-27 08:58:32
Data edycji: 2019-05-27 09:00:55