UROCZYSTOŚCI UPAMIĘTNIAJĄCE ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ

Uczniowie klasy 3a naszej szkoły uczestniczyli 05.06.2019r. w obchodach upamiętniających żołnierzy Armii Krajowej, które zorganizowała Dolnośląska Rodzina Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej.

Na początku było spotkanie i wycieczka po Bolesławcu ze znanym bolesławieckim harcerzem i historykiem Zdzisławem Abramowiczem, który opowiadał ciekawe, nieznane informacje o mieście i jego mieszkańcach. Potem poszliśmy na spotkanie z harcerzami w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Były wspólne zabawy, pieczenie kiełbasek i śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie granym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bolesławcu. II Zastępca Prezydenta Miasta Kornel Filipowicz podkreślił, że naszym zadaniem jest pamiętanie o tych, którzy walczyli o wolną Polskę.

Cieszymy się, że mogliśmy być uczestnikami tej wspaniałej uroczystości.

Data dodania: 2019-06-09 23:06:27
Data edycji: 2019-06-09 23:07:43