TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 10 - 14 czerwca 2019 r.

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 	10  -  14  czerwca  2019 r.

Tradycyjnie już pod koniec roku szkolnego zaplanowaliśmy realizację szkolnego projektu „Tydzień Bezpieczeństwa”. Wszystkie założone spotkania odbyły się zgodnie z planem, objęły uczniów ze wszystkich klas.

Uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w spotkaniu z panią ze Straży Miejskiej, która przeprowadziła pogadankę ilustrowaną prezentacją pt. „Bezpieczne wakacje”.

Klasy 4 i 5 miały warsztaty z panią psycholog dotyczące agresji - „Nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z rówieśnikami. Rozwiązywanie konfliktów”. Dodatkowo klasy 5 podczas pogadanki z policjantem – dzielnicowym KPP nt. Odpowiedzialnych, bezpiecznych zachowań oraz odpowiedzialności karnej nieletnich, mogli uzyskać odpowiedzi na inne, ważne dla nich pytania.

Spotkanie z uczniami klas 6 i 7 „Zagrożenia : papierosy, alkohol i narkotyki” poprowadziła zajmująca się profilaktyką pani z SANEPiDu. Uczniowie przekonali się jak „odbiera świat” człowiek znajdujący się pod wpływem alkoholu i narkotyków zakładając i poruszając się w narko- i alkogoglach.

Klasy 7 uczestniczyły w tym samym spotkaniu co młodsi o rok koledzy, a ponadto wzięły udział w prowadzonych przez realizatorów z Centrum Edukacyjno -Szkoleniowego „Genesis” z Krakowa warsztatach Halo. Tu Fonoholizm”.

Dla starszych uczniów tj. z klas od 4 do 8 i dla III gimnazjum przeprowadzone zostały spotkania z ratownikiem WOPR nazwane „Bezpieczny wypoczynek”

Warsztaty, prezentacje i pogadanki w „Tygodniu Bezpieczeństwa” miały na celu przypomnieć, uzupełnić i utrwalić prowadzone w ciągu całego roku szkolnego działania, służące rozwijaniu wśród uczniów wiedzy, umiejętności i zdolności do podejmowania decyzji oraz dokonywania właściwych wyborów w sprawach zdrowia. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za udział w naszym projekcie.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji.

Pedagog szkolny G. Całusińska

koordynator ds.bezpieczeństwa D. Adamczyk