ŚWIĘTO STANISŁAWA KOSTKI - PATRONA POLSKI I MŁODZIEŻY

18 września po lekcjach nasi uczniowie, ich rodzice i dziadkowie pielgrzymowali pieszo ku czci św. Stanisława Kostki. Wybrali się do kościoła pod jego wezwaniem w Łące.

Wędrowali osiedlowymi, a później polnymi drogami wśród zieleni, piękna przyrody najbliższej okolicy i ciepłego, słonecznego dnia śpiewająco odmawiając różaniec.

Prowadził ich duchowy przewodnik w osobie Ks. Proboszcza Andrzeja Gidzińskiego, który w filialnym kościółku odprawił mszę św.

W słowie skierowanym do dzieci wskazał na miłość świętego opiekuna do Eucharystii i Matki Najświętszej, wspomniał o jego wytrwałości oraz odwadze na drodze realizacji swoich celów
i marzeń.

Po mszy parafianie bardzo pogodnie i słodko ugościli pielgrzymów upieczonym przez siebie chlebem i ciastem oraz cukierkami i napojami.

Za wspólne wędrowanie i modlitwę dziękujemy.

Agnieszka Dziedzic

Data dodania: 2018-09-18 20:54:00