ŚWIETLICA SZKOLNA WSPARŁA LUDZI W POTRZEBIE

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, w świetlicy szkolnej została przeprowadzona zbiórka żywności dla potrzebujących, którzy korzystają ze społecznej lodówki. W świetlicy wygospodarowaliśmy  miejsce, w którym gromadziliśmy artykuły spożywcze (mąka, cukier, herbata, konserwy w puszkach, pasztety, makaron, ryż, kasze, dżemy, kukurydza i groszek w puszkach oraz słodycze), które trafią na stoły wigilijne osób mających niewielki domowy budżet, uniemożliwiający przygotowanie świątecznych posiłków.

Dodatkowo odbyła się prelekcja na temat codziennego marnowania jedzenia. Nasi podopieczni dzięki tej akcji zrozumieli, że zwłaszcza w tym okresie nie powinniśmy zapomnieć o głodnych dzieciach, rodzinach, osobach samotnych czy bezdomnych pozbawionych szansy na jakikolwiek posiłek.  Najważniejsze  zdanie, które padło podczas zajęć brzmiało: „każdy może podzielić się jedzeniem z każdym”.

Data dodania: 2019-12-28 17:18:36
Data edycji: 2019-12-28 17:19:46