SPOTKANIE Z PANIĄ GRAŻYNĄ HANAF

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Pisarzy w szkolnej bibliotece sprawił uczniom wiele przyjemności. Spotkanie z pisarzem, miła lektura oraz poznanie przepisu na napisanie dobrej książki uczyniło ten dzień wyjątkowy.

Z tej okazji gościła u nas znana bolesławiecka pisarka i dziennikarka, przewodniczka wycieczek zagranicznych oraz historyk sztuki, Pani Grażyna Hanaf. Trzecioklasiści mieli okazję „poznać” wierną przyjaciółkę pisarki, pacynkę Krówkę, która w znakomity sposób uruchomiła dziecięcą wyobraźnię. Dzieci rozmawiały z nią o swoich największych pragnieniach, dowiedziały się, jak pisze się książki.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała dwie swoje bajki: Garbuska oraz Zaginionych rodziców, detektywistyczną historyjkę dla dzieci. Utwory wzbudziły duże zainteresowanie słuchaczy.

Dużą atrakcją dla młodych czytelników były magiczne botki, dzięki którym mogło spełnić się jedno życzenie. Wystarczyło tylko stanąć na nie i w ukryciu pomyśleć swoje pragnienie. O życzenie poprosili wszyscy uczniowie.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić książki z autografem autorki. Mamy nadzieję, że już wkrótce Pani Grażyna Hanaf zawita ponownie do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 5
w Bolesławcu.

Dziękujemy.