SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

O lesie wiemy już bardzo wiele, przekonali się o tym uczniowie klasy 3b po spotkaniu z Panem Danielem- leśniczym z Nadleśnictwa Krępnica.

W ramach doradztwa zawodowego uczniowie poznali zawód leśnika. Podczas wizyty Pan leśniczy opowiadał o swojej pracy w lesie oraz występujących w nim roślinach i zwierzętach. Leśniczy w swoich opowieściach wykorzystywał różne ilustracje, mapy, eksponaty oraz naturalne okazy ,aby lepiej przybliżyć dzieciom tematykę lasu. Zajęcia odbywały się w klasie i na skwerze przed szkołą, gdzie dzieci m.in. rozpoznawały różne gatunki drzew, za pomocą specjalnych urządzeń mierzyły ich średnicę, wysokość a nawet znakowały drzewa specjalnymi farbami w sprayu. Pięknym dopełnieniem nauki na powietrzu była interesująca zabawa ruchowa.

Uczniowie tego dnia z zapartym tchem chłonęli wiedzę i nie wiadomo kiedy upłynął czas czterogodzinnego spotkania z leśniczym. Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które okazało się bardzo ciekawą lekcją przyrody.

Data dodania: 2019-11-01 00:33:19
Data edycji: 2019-11-01 00:35:38