SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM SZKOŁY

W czwartek 10 października klasa 8 a gościła absolwenta naszej szkoły Wiktora Cawricza. Było to kolejne spotkanie w ramach orientacji zawodowej.

Wiktor jest uczniem klasy IV Technikum Elektronicznego, i jak sam przyznał po ukończeniu gimnazjum nie miał pomysłu, jaką szkołę średnią wybrać. Ostatecznie postawił właśnie na Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu i jak się okazało, był to w jego przypadku strzał w dziesiątkę.

Nasz absolwent przedstawił młodszym kolegom profile klas, które mogą wybrać w ZSE, oraz możliwości zawodowe po ich ukończeniu. Opowiedział o wyjazdach na praktyki zawodowe do Hiszpanii, jakie oferuje szkoła, a także możliwościach uzyskania dodatkowych uprawnień.

Ósmoklasiści mieli wiele pytań odnoście nauki w technikum i jak się okazało, niektórzy poważnie zaczęli rozważać naukę właśnie w tej szkole, mimo, że wcześniej myśleli o liceum ogólnokształcącym.

Dziękujemy Wiktorowi za prezentację i życzymy mu powodzenia na maturze, oraz w realizacji swoich przyszłych zawodowych planów.

Data dodania: 2019-10-12 10:10:07
Data edycji: 2019-10-12 10:10:37