PODSUMOWANIE KAMPANII PT. IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-ie, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ – EDYCJA II

Okres przedświąteczny w naszej szkole okazał się bardzo pracowity, ale też pełen pomysłów, które uczniowie wykorzystali do przygotowania kartek świątecznych. Biorąc udział w kampanii społecznej Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj, uczestnicy projektu uświadomili sobie, jak ważne są więzi i osobiste relacje między najbliższymi. Dlatego też do kampanii włączeni zostali rodzice. Wspólne przygotowanie kartek przyniosło nieoczekiwane rezultaty, a najbliższym z pewnością ogrom wzruszeń i radość.

CZY WIESZ, ŻE…?

Pojedyncza wiadomość sms ograniczona jest do 160 znaków nieprzypadkowo. Fiedhelm Hillebrand przeprowadził analizę, w której udowodnił, że jest to w znaczący sposób podyktowane przez głęboko zakorzenione ludzkie przyzwyczajenie, zgodne z tradycyjną formą podtrzymywania więzi. Cóż to za badania przeprowadził Hillebrand? Przejrzał stosy pocztówek, na których jak się okazało w większości przypadków znalazło się około 150 znaków.

3 grudnia 1992 roku brytyjski inżynier Neil Papworth wysłał pierwszą w historii krótką wiadomość tekstową, SMS o treści „Merry Christmas”. Otrzymał ją dyrektor spółki Vodafone Richard Jarvis. Nie mógł jednak odesłać równie miłej wiadomości zwrotnej, ponieważ w 1992 roku komórki nie posiadały jeszcze klawiatur, a sam nadawca pierwszego SMS-a wysłał wiadomość z komputera stacjonarnego.

Brytyjski ilustrator i malarz akademicki - John Callcott Horsley, zaprojektował pierwszą kartkę świąteczną w 1843 roku. Samą inspirację zaczerpnął od przyjaciela i urzędnika. Sir Henry Cole, zainteresowany w tym czasie rozwojem poczty, marzył aby mogła ona służyć „zwyczajnym ludziom”. Współpraca przyjaciół przyczyniła się do wydania około 50 egzemplarzy takich kartek. /www.idaswieta.pl/

Data dodania: 2020-01-15 17:15:19
Data edycji: 2020-01-15 17:23:15