PIERWSZAKI ZWIEDZIŁY KOMENDĘ POLICJI

12 marca 2019 roku dzieci z klasy 1b miały okazję zwiedzić Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Oficer Prasowy- Pani Anna Kublik Rościszewska opowiedziała dzieciom na czym polega praca policjantów dzielnicowych, śledczych, z drogówki, omówiła też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień:

• unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach,

• unikanie kontaktów z nieznajomymi,

• co należy zrobić w przypadku zgubienia się,

• uświadomienie dzieciom zagrożeń,

• jak  unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy się już pojawią.

Uczniowie z dużym zaciekawieniem zwiedzali pomieszczenia Komendy udostępniane przez dyżurnych policjantów. Wiele emocji wzbudziło także pobieranie odcisków palców. Dzieci wnikliwie analizowały swoje linie papilarne. Na zakończenie pierwszoklasiści przyjrzeli się jak z bliska wygląda samochód policyjny, jak jest wyposażony. Mogli też na moment usiąść za kierownicą radiowozu.

Data dodania: 2019-03-15 22:07:03
Data edycji: 2019-03-15 22:08:39