PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Odbywa się zawsze po pierwszym półroczu - impreza odbyła się 15 marca 2019 roku w czytelni. W ramach tej uroczystości najmłodsi uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Spotkanie
z bohaterami bajek” w wykonaniu aktywu bibliotecznego (uczennic z klasy 8b). Zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania wszystkich książek, wysłuchali próśb książki. Podczas imprezy odbył się konkurs sprawdzający znajomość bajek. Dzieci pięknie odpowiadały na wszystkie pytania, za które otrzymały nagrodę w postaci batoników.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam akt pasowania na czytelnika biblioteki.

Uroczystość zakończono pamiątkowym zdjęciem naszych nowych czytelników. Podczas uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy
i zakładki do książek. Potem nastąpiły pierwsze wypożyczenia w bibliotece szkolnej.

Tegoroczne pasowanie dostarczyło widzom wiele emocji i dobrej zabawy.

Data dodania: 2019-03-17 13:04:23
Data edycji: 2019-03-17 13:05:34