ORIENTACJA ZAWODOWA W KLASIE 8A – SPOTKANIE Z JAKUBEM I TOMKIEM

W środę 30 października klasa 8a gościła na godzinie wychowawczej absolwentów naszej szkoły: Tomasza Krysia i Jakuba Stańczyszyna. Chłopcy są obecnie uczniami II klasy

II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Tomek jest w klasie mundurowej, a Kuba w biologiczno – chemicznej, jednak realizuje również przygotowanie wojskowe razem z klasą mundurową.

Nasi absolwenci opowiadali, jak wygląda specyfika ich profilu m.in. ćwiczenia szkoleniowe realizowane w Jednostce Wojskowej i musztra. Ósmoklasiści wiedzą już, że tężyzna fizyczna i dyscyplina są nieodzowne, jeżeli na poważnie myślą o pracy w służbie mundurowej. Dużym plusem tego właśnie profilu są dodatkowe punkty rekrutacyjne przy naborze do Wyższej Szkoły Oficerskiej.

Jakub zaprezentował klasę biologiczno – chemiczną i możliwości z nią związane. Jak sam przyznał nauki jest bardzo dużo, ale wiedzę można zdobywać również podczas corocznego obozu naukowego w Pogorzelicy.

Chłopcy opowiadali również o odbywającej się wymianie uczniowskiej z Bośnią i Hiszpanią.

Obaj zgodnie stwierdzili, że są bardzo zadowolenie z wyboru szkoły średniej i jednocześnie zachęcili swoich młodszych kolegów do jej wyboru.

Dziękujemy Tomkowi i Kubie za wizytę i życzymy im dalszych sukcesów.

Data dodania: 2019-11-01 00:25:11
Data edycji: 2019-11-01 00:26:38