NIESAMOWITA NIESPODZIANKA

W piątkowe popołudnie uczniowie klasy 3b pod kierunkiem wychowawczyni- Doroty Stanałowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny „Pożegnanie jesieni” dla rodziców, dziadków, rodzeństwa i przyjaciół.

Niesamowitą niespodziankę sprawiła uczniom Pani Monika Kluza, która przyjęła zaproszenie i zaszczyciła nas swoją obecnością. Pani Monika jest autorką piosenek dla dzieci, które chętnie śpiewamy przez cały rok szkolny w szkołach i przedszkolach w całym kraju. Razem z mężem – Mateuszem Kluzą napisała ich kilkaset. Z jej bogatego repertuaru wybraliśmy głównie te o tematyce jesiennej. Oprócz piosenek Pani Monika z mężem tworzy piękne instrumentacje na „Kolorowe instrumenty” i układa choreografie do piosenek. Kilka z nich mieliśmy przyjemność zaprezentować. Najwspanialszym momentem i wielkim przeżyciem dla dzieci było zaśpiewanie wspólnie piosenki „Jesień pędzlem malowała”. Na zakończenie występu, Pani Monika Kluza podarowała każdemu uczniowi swoją najnowszą płytę z piosenkami z Europejskiego Maratonu Artystycznego. To z tego powodu przybyła do Bolesławca, bowiem w sobotę w naszej szkole szkoliła nauczycieli z całego Dolnego Śląska.

Te niezwykłe spotkanie zostanie na długo w pamięci uczniów. Może będzie też impulsem, aby rozwijać swoje talenty muzyczne, których w klasie 3b jest sporo.

Data dodania: 2019-11-18 22:21:23
Data edycji: 2019-11-18 22:22:33