NAJLEPSI W SZKOLE W SUDOKU

Sudoku - najpopularniejsza łamigłówka świata - jest oparte na bardzo prostych zasadach. Jest to kwadratowa tablica złożona z 9 kwadratów, z których każdy podzielony jest także na 9 kwadratów. W niektóre pola wpisane są cyfry od 1 do 9. Pozostałe pola należy uzupełnić, tak aby każda cyfra pojawiła się tylko raz w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z 9 dużych kwadratów. Z pozoru zadanie wydaje się łatwe, lecz w rzeczywistości stopień trudności tej łamigłówki może być bardzo zróżnicowany. Oczywiście rozwiązanie nie wymaga wykonywania żadnych rachunków, ale bez logicznego myślenia jego odkrycie jest niemożliwe.

Eliminacje przeprowadzane w naszej szkole 11 III 2020 polegały na rozwiązaniu zestawu zadań przesłanych przez organizatorów w czasie 45 min. w warunkach kontrolowanej samodzielności. Z klas II-III wzięło udział 37 uczniów.

Najwięcej punktów otrzymali:

1. Maja Sobczyk, 21 punktów

2. Maciej Konarski, 20 punktów

3. Alex Szwed, 18 punktów

Osoby te są finalistami IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Gratulujemy!

Data dodania: 2020-06-04 18:37:37
Data edycji: 2020-06-04 18:38:11