MALI ODKRYWCY ŚWIATA CHEMII

We wtorek 19 marca gościem uczniów klasy 1b był Kacper Raczko (8b).
Kacper to laureat XVI Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego (zDolny Ślązaczek) i finalista XVIII Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego (zDolny Ślązak Gimnazjalista). Wziął również udział w XVIII Dolnośląskim Konkursie Chemicznym i Geograficznym ( zDolny Ślązak Gimnazjalista) oraz w etapie powiatowym

IV Dolnośląskiego Konkursu z Języka Niemieckiego i XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego.

Podczas spotkania z pierwszakami Kacper pokazywał proste, bezpieczne i ciekawe doświadczenia chemiczne. Dzieci z zapartym tchem obserwowały, co dzieje się ze zmieszanym wodorowęglanem sodu i kwasku cytrynowego, jak zachowuje się po zmieszaniu go z wodą.
Mogły zobaczyć co dzieje się, gdy chlorek sodu połączymy z siarczanem (VI) miedzi (II).
Działo się dużo, doświadczeń było wiele…. Dzieci były zachwycone reakcjami, jakie zachodziły w probówkach. Fantastyczna sprawa, gdy starszy kolega dzieli się swoją wiedzą z młodszymi kolegami. Dziękujemy.

Data dodania: 2019-03-20 22:30:42
Data edycji: 2019-03-20 22:31:58