LEKCJE NA ŻYWO-ONLINE

Klasa 3b w tym roku szkolnym bierze udział w kilku projektach e Twinning- krajowych i europejskich, m.in. „Ortograficzna wyprawa” i „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”. Przy realizacji wszystkich projektów bardzo ważna jest współpraca partnerów - uczniów i nauczycieli.

W ramach tej współpracy w ostatnich dwóch tygodniach odbyło się sześć półgodzinnych spotkań uczniów i nauczycieli online z różnymi szkołami w kraju. Były to szkoły: SP nr 3 w Tarnobrzegu, SP nr 4 w Tarnobrzegu, SP nr 8 w Chełmie, SP nr 5 w Słupsku, SP nr 3 w Koźminie Wielkopolskim, SP nr 1 w Bogatyni, SP w Zalasewie, SP nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, SP nr 20 w Poznaniu, SP nr 111 w Krakowie i SP w Bodzanowie.
Spotkania miały bardzo różnorodną tematykę. Graliśmy w interaktywną grę planszową w przysłowia, poznawaliśmy gwarę naszych partnerów, graliśmy w ortograficzne anagramy, dwukrotnie w zagadki ortograficzne. Wczoraj podczas lekcji na żywo stoczyliśmy bitwę ze znajomości zasad ortograficznych.

Takie lekcje, w których równocześnie uczestniczy kilka klas, były dla uczniów wielkim przeżyciem i nowym doświadczeniem. Wychowankowie Pani Doroty Stanałowskiej świetnie się bawili, ale przede wszystkim uczyli poprzez zabawę. Dzieci bardzo cieszyły się z każdej wygranej. Byli mistrzami w znajomości przysłów i w potyczkach ortograficznych. Brawo uczniowie!

Data dodania: 2020-03-11 08:38:54
Data edycji: 2020-03-11 08:40:43