LAUREACI Z 8B

We wtorek 2 kwietnia odbyła się Gala Dolnośląskich Konkursów 2018/2019 zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista, którą uświetniło swą obecnością dwoje naszych uczniów z klasy 8b Kacper Raczko i Nadia Maziarz, laureaci odpowiednio z matematyki i języka polskiego.

Uroczyste wręczenie medali i dyplomów odbyło się w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Oprawę artystyczną zapewnili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu.

Po muzycznym występie szkolnego chóru na scenie przemówili zaproszeni goście. Wicemarszałek województwa dolnośląskiego, pani dziekan wydziału chemii UWr, pani dyrektor DODN i przedstawicielka kuratororium, która opowiedziała o roli nauczyciela w edukacji „pasjonata i przewodnika wskazującego uczniowi drogę w rozwoju". Po wypowiedziach zaproszono na scenę 213 tegorocznych laureatów. Najpierw trzykrotnych laureatów, później dwukrotnych, następnie w kilku turach ogrom laureatów z języka polskiego, a następnie mniejszą ilość laureatów z matematyki. Następnie przyszła kolej na laureatów konkursów językowych.

Przypomnijmy, iż laureaci konkursów otrzymują zaświadczenia podpisane przez kuratora nadające uprawnienia egzaminacyjne, takie jak zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz uprawnienia rekrutacyjne -  laureat jest przyjmowany do wybranej szkoły ponadpodstawowej w pierwszej kolejności.

Data dodania: 2019-04-03 22:40:35
Data edycji: 2019-04-03 22:41:55