KONCERT MUZYCZNY W KLASACH I-III

19.12.2019 roku odbył się koncert muzyczny pt. „Muzyczne opowieści- Calineczka i król elfów”.

Na początku prowadząca przedstawiła instrumenty, na których zagrają muzycy. Dzieci poznały budowę i brzmienie skrzypiec (instrumentu strunowego, smyczkowego), fagotu (instrumentu dętego) i pianina (instrument klawiszowy). Następnie słuchacze zostali wprowadzeni w świat baśni „Calineczka”. Uczniowie poznali muzykę klasyczną (głównie utwory Antoniego Vivaldiego i Fryderyka Chopina), która wyrażała uczucia bohaterów baśni, między innymi: smutek, strach i radość.

Uczestnicy koncertu aktywnie brali udział w tym muzycznym wydarzeniu wyklaskując rytm niektórych utworów i tworząc dalsze fragmenty opowieści. Artyści zostali nagrodzeni oklaskami oraz kwiatami.

Data dodania: 2019-12-21 23:35:08
Data edycji: 2019-12-21 23:35:53