KONCERT MUZYCZNY W KLASACH I-III

KONCERT  MUZYCZNY W KLASACH I-III

07.11.2019 r. odbył się koncert muzyczny pt. „Bębenek i jego przyjaciele”, w czasie którego uczniowie klas I-III słuchali utworów granych na instrumentach perkusyjnych, na przykład „Srebrzyste dzwoneczki, „Kulig” Skaldów, brazylijską sambę.

Dzieci poznały budowę i brzmienie takich grup instrumentów jak:

1. grzechotki - shakery (czyt. szejkery): marakasy z kokosa, cabasa fiberglass, tarka guiro (pokarbowana tuba), kij deszczowy z kaktusa (jego kolce są wciśnięte do środka instrumentu), terkotka, ośla szczęka –vibraslap,

2. dzwonki: janczary (tureckie, stosowane do odstraszania wrogów), pasterskie, agogo (z Afryki- bez serc, wydają dźwięk tylko ze sobą ściskane), chromatyczne, na których można zagrać melodię,

3. bębenki: bongosy (dwa połączone ze sobą bębny mniejszy i większy), werble, na których grali żołnierze do marszu.

Na zakończenie muzycy wykonali utwór z udziałem wybranych spośród publiczności dzieci. Pozostali uczniowie wesoło wyklaskiwali rytm słuchanej melodii.

Data dodania: 2019-11-11 18:49:43
Data edycji: 2019-11-11 18:51:29