KONCERT MUZYCZNY W KLASACH I-III

11.03.2019 uczniowie klas I-III uczestniczyli w koncercie muzycznym pt. „Muzyczne opowieści: O rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance”.

Dzieci słuchały brzmienia rogu myśliwskiego, koncertowego (wywodzącego się z rogu zwierzęcego), krowiego i trąbity, a także muszli. Na rogu myśliwskim muzyk zaprezentował różne sygnały: „na sarnę trąb”, „na lisa trąb”, „na łosia trąb”, „na dzika trąb”. Trąbita to instrument, który powstał około 1000 lat temu. Nie ma otworów, ani przycisków. Można na niej zagrać proste melodie i naśladować różne zwierzęta, np. słonia, krowę. Na rogu koncertowym artysta zagrał polkę. Występowała również wspaniała tancerka, która ubierała się w różne piękne stroje odpowiednie do rodzaju tańca. Tańczyła walca z filmu „Noce i dnie” jako rusałka, taniec ku czci Słońca w pięknym żółtym stroju, taniec dworski i polkę. W polskim szlacheckim stroju zatańczyła mazura.

Data dodania: 2019-03-15 22:00:50
Data edycji: 2019-03-15 22:02:28