JASEŁKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W czwartek 19 grudnia po raz pierwszy w świetlicy szkolnej odbyły się jasełka, na które została zaproszona Pani Dyrektor Katarzyna Reguła, Radny Młodzieżowej Rady Miasta Mateusz Sobczak oraz rodzice małych aktorów.

Spotkanie składało się z trzech elementów: przedstawienia o narodzinach Jezusa, podziękowania konkretnym rodzicom za bezinteresowną pomoc w doposażaniu świetlicy i wsparcie przy organizacji różnych akcji, takich jak: Bal Wszystkich Świętych, szopka bożonarodzeniowa, warsztaty świąteczne, zbiórka żywności dla potrzebujących itp. oraz podziękowania drobnymi upominkami świetliczakom za ich codzienną pomoc.

Chętni uczniowie (22 osoby) bez problemu nauczyli się wybranych ról oraz z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przygotowań swoich strojów. Nie zabrakło takich postaci jak: Józef, Maryja, pastuszkowie, trzej królowie oraz pięknych aniołów. Jasełka zostały urozmaicone tańcem aniołów do piosenki „Mario, czy już wiesz”.

Po wesołych reakcjach świetliczaków oraz ich rodziców, śmiało można stwierdzić, iż jasełka były bardzo udane. Akcja została zorganizowana dzięki pomocy Radnego Rady Miasta Bolesławiec Dawida Sarbaka, który dobrowolnie wsparł tę inicjatywę fundując nagrody dla świetliczaków.

Mamy nadzieję, że impreza zagości już na dobre w naszym świetlicowym kalendarzu.

Data dodania: 2019-12-28 17:20:40
Data edycji: 2019-12-28 17:21:34