EKSPERYMENTY Z JAJEM

W ramach projektu e Twinning „Jajko z niespodzianką” uczniowie klasy 2b mieli za zadanie wykonać eksperymenty z jajkiem. Najpierw sprawdzali, które jajko kręci się szybciej? Za każdym razem okazywało się ,że gotowane. Potem przekonywali się czy jajko tonie czy pływa w słonej wodzie? Eksperyment z jajkiem w occie trwał 24 godziny. Po tym czasie jajko straciło skorupkę i stało się kauczukową piłeczką. Wielki entuzjazm wśród uczniów wywołały dwa kolejne eksperymenty. Uczniowie za pomocą plastikowej butelki oddzielali żółtko od białka. Udało się to wielokrotnie, chociaż nie było łatwo. Natomiast eksperyment „Jak włożyć jajko do butelki?” spodobał się najbardziej. Jajko wprawdzie wpadło do butelki, ale do dzisiaj myślimy jak je stamtąd wydostać? Przeprowadzone eksperymenty były ciekawym nowym doświadczeniem, ale tez super zabawą.

Data dodania: 2019-04-07 21:56:15
Data edycji: 2019-04-07 21:56:59