DZIEŃ CHŁOPAKA WEDŁUG ARTYSTÓW Z KLASY 5d

Dnia 3 października 2018r., z okazji Dnia Chłopaka, klasa 5d wybrała się na warsztaty ceramiczne do fabryki naczyń kamionkowych „Manufaktura”.

Uczniowie mogli oderwać się od codziennych obowiązków, zrelaksować się i sprawdzić swój twórczy potencjał.

Na początku zwiedziliśmy zakład oraz poznaliśmy tajniki ciężko pracujących tam artystów, by następnie samodzielnie zmierzyć się ze zdobieniem gotowych naczyń tradycyjną, bolesławiecką metodą stempelkową.

Każde naczynie które wyszło spod naszej ręki zostanie wypalone i powróci do rąk twórców – uczniów kl. 5d.

Ręcznie zdobione, z mnóstwem unikatowych wzorów naczynia ceramiczne stały się sztuką opartą na naszych indywidualnych inspiracjach oraz upodobaniach.

Mamy nadzieję, że własnoręcznie zdobione naczynia będą długo służyć i gościć na naszych stołach przypominając tym samym o tym pełnym atrakcji dniu.

Data dodania: 2018-10-03 20:57:00
Data edycji: 2018-10-28 20:59:55