BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

18 września Oficer Prasowy Bolesławieckiej Policji Anna Kublik-Rościszewska w ramach realizowanych zadań edukacyjno-profilaktycznych, przeprowadziła spotkanie w Szkole Podstawowej nr 5. W towarzystwie kamery TV Bolesławiec tłumaczyła uczniom, że „surfując” w sieci trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ nigdy nie wiadomo kim jest osoba, którą nagle poznajemy w Internecie. Policjantka przekazała uczniom szereg rad i porad, jak nie stać się ofiarą internetowych przestępców.

Bezpieczeństwo w sieci” to jeden z wiodących tematów, poruszanych przez policjantów podczas prelekcji i pogadanek z dziećmi orz młodzieżą szkolną. Policjanci omawiają tą tematykę podczas szkolnych lekcji, zawsze zwracają uwagę na to, aby podczas zawierania znajomości w Internecie kierować się „zasadą ograniczonego zaufania”.

Pamiętajcie aby nie podawać żadnych danych, które mogliby wykorzystać internetowi przestępcy” – tłumaczyła policjantka uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie została poproszona przez wychowawcę klasy 6 c o zorganizowanie spotkania na temat bezpieczeństwa.

Anna Kublik-Rościszewska starała się uzmysłowić młodym ludziom, że zbytnia ufność, która może być okazana podczas internetowej znajomości, może też zostać wykorzystana przez przestępców.

Policjantka apelowała do uczniów, aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, na jakie natrafią podczas „surfowania” w Internecie, natychmiast powiadomić rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Dziękujemy za spotkanie i cenne rady!

Data dodania: 2020-09-20 17:29:11
Data edycji: 2020-09-22 07:36:46