100/100

Pełna nazwa to Ogólnopolski Konkurs "100/100-sto dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę", którego organizatorem była Fundacja Honor Pomagania Dzieciom z Warszawy.

To właśnie I miejsce w tym konkursie zdobyła klasa 8b z naszej szkoły. Nagrodą było dofinansowanie do wycieczki na Roztocze.

W dniach 3-9 grudnia zwiedzaliśmy Roztoczański Park Narodowy oraz okoliczne miejscowości.

Swój pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej, kamieniołomów w Józefowie i Rezerwatu Przyrody nad Tanwią. Drugi dzień spędziliśmy w Zamościu-zwanym perłą renesansu, zwiedziliśmy Katedrę i Zamojską Fortyfikację. Tam też strzelaliśmy z armaty i podziwialiśmy zasoby militarne Arsenału. Trzeci dzień poświęcony był zwiedzaniu cerkwi, synagogi i cmentarza żydowskiego w Szczebrzeszynie. Stamtąd udaliśmy się szlakiem przez wąwozy lessowe do Kawęczynka.

Czwartego dnia w Zwierzyńcu zobaczyliśmy pomnik plagi szarańczy, kościół na wodzie, muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego i Stawy Echo.

Piątego dnia nasz przewodnik Pan Janusz Kapecki zorganizował dla nas roztoczańskie podchody po Lesie Cetnar. Nasz pobyt zakończył się rozdaniem dyplomów i wspólnym zdjęciem.

Mimo kapryśnej pogody mieliśmy możliwość obejrzenia wielu ciekawych zakątków Roztocza, tej pięknej geograficzno-przyrodniczej polskiej krainy.

Data dodania: 2018-12-09 15:40:37
Data edycji: 2018-12-09 15:42:20