JAJKO Z NIESPODZIANKĄ

Klasa 2 b bierze udział w ogólnopolskim projekcie e Twinning „Jajko z niespodzianką”. Jest to projekt matematyczny, który obejmuje zasięgiem uczniów różnych klas szkoły podstawowej i dotyczy tradycji obchodów świąt wielkanocnych. Projekt ma za zadanie pokazać, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie nauki. Uczniowie na przełomie marca i kwietnia podejmowali różne działania w ramach różnych przedmiotów szkolnych i doskonalili kompetencje matematyczne.

Celem projektu jest:
1. Zachęcenie uczniów do odkrywania w matematyce piękna.
2. Pokazania jej szerokiego zastosowania w sztuce, architekturze, kulturze, muzyce oraz wielu dziedzinach życia codziennego.
3. Wzmocnienie motywacji do nauki matematyki, poznanie różnego jej zastosowania, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, odkrywanie wrażliwości na piękno.
5. Pomoc w zrozumieniu wielu treści matematycznych, które są wykorzystywane w życiu codziennym.
6. Rozwijanie kompetencji językowych i TIK.

Plan działań:

1. marzec - gromadzenie pomysłów, prezentacja zespołów,
2. kwiecień - stworzenie logo projektu, działania z zadaniami projektu,
3. maj- ewaluacja - stworzenie zbioru pomysłów, ankiety dla uczniów i nauczycieli.

Data dodania: 2019-04-07 22:03:06
Data edycji: 2019-04-07 22:03:50