DZIEŃ KROPKI

Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Jest to święto, które w naszej szkole skupiło wszystkich uczniów klas I-III wokół „kropkowych” zadań. Byliśmy jedną z ponad 900 szkół w kraju obchodzących ten wyjątkowy dzień.

15 września na całym świecie celebrowany jest Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Nasza szkoła już po raz drugi sympatycznie „przywitała” małą Vashti i jej historię o kropce.

Data dodania: 2019-09-16 21:47:41
Data edycji: 2019-09-16 21:49:08